MONTAŻ KAMER CCTV

 
 

 

W dobie częstych aktów wandalizmu, kradzieży cennych dóbr czy przemocy system monitoringu jest niezastąpionym narzędziem.
Z jednej strony odstrasza potencjalnych sprawców, z drugiej dokumentuje zaistniałe sytuacje.

Polecany przez nas monitoring CCTV to system przekazu obrazu, rzadziej obrazu z dźwiękiem z pomieszczeń, obszaru terenowego itd. w obrębie którego zamontowane zostały urządzenia rejestrujące obraz lub obraz wraz z dźwiękiem.

 

MONITORING PRZEMYSŁOWY

Skuteczna ochrona magazynów, hal produkcyjnych, warsztatów mechanicznych czy na przykład obiektów handlowych to niezwykle istotny cel każdego przedsiębiorcy. Istotną rolę odgrywają tutaj na pewno systemy alarmowe, ale ich uzupełnieniem już od wielu lat są systemy telewizji przemysłowej CCTV. Skrót ten pochodzi od określenia „closed circuit television” i w wolnym tłumaczeniu oznacza telewizję w układzie zamkniętym. Dzięki tej technologii, można jeszcze skuteczniej monitorować teren. Kiedy zatrudniona ochrona nie może fizycznie znajdować się jednocześnie w kilku miejscach, czujne oko kamery nieustannie rejestruje obraz oraz dźwięk. Dane te są nieustannie zapisywane na zewnętrznych, dobrze zabezpieczonych nośnikach pamięci.

Choć po dziś dzień stosuje się analogowe kamery przemysłowe, transmitujące obraz klasycznym przewodem koncentrycznym, to jednak największą popularnością cieszą się obecnie kamery IP oraz systemy bezprzewodowe. Nowoczesna telewizja dozorowa CCTV jest niezwykle funkcjonalna, stosunkowo tania we wdrożeniu, a przy tym gwarantuje skuteczne zabezpieczenie budynków czy terenów dookoła nich.

 

MONTAŻ TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ

Wybór wysokiej jakości urządzeń, z których składa się system to niestety zdecydowanie za mało. Aby telewizja przemysłowa CCTV działała efektywnie, bezawaryjnie i spełniała wszystkie potrzeby przedsiębiorcy, konieczne jest profesjonalne podejście do jej projektu oraz instalacji. Tym właśnie zajmuje się nasza firma.

Wykonujemy profesjonalne projekty, dbając o to, aby monitoring wizyjny był idealnie dopasowany nie tylko do potrzeb, ale także do specyfiki zabezpieczanego budynku lub terenu zewnętrznego. Proponujemy najlepsze na rynku urządzenia, w tym między innymi HQ Professional System CCTV znane ze swojej niezwykle wysokiej jakości i ogromnej funkcjonalności. Następnie zajmujemy się montażem. Każda kamera przemysłowa jest instalowana w taki sposób, aby dawała pogląd na możliwie najszerszy obszar. Jeśli jest taka konieczność, urządzenia montujemy w trudno dostępnych miejscach i dbamy o estetyczne prowadzenie całego okablowania. Na koniec telewizja CCTV jest konfigurowana pod indywidualne potrzeby i kompleksowo testowana.

Nasi Klienci mogą czuć się bezpiecznie nie tylko dzięki zainwestowaniu w tak nowoczesny system. Po realizacji usługi zapewniamy bowiem swoje dalsze wsparcie techniczne, jak i w razie potrzeby zajmujemy się profesjonalnym serwisem.

 

 

BEZPIECZEŃSTWO DLA KAŻDEGO!

Projektujemy i wykonujemy systemy CCTV zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych.

Jakość HD

Kamery rejestrujące w jakości HD, a nawet Full HD. Dzięki temu można rozpoznać twarze, numer rejestracyjny itp. nawet ze sporych odległości.

Oświetlacze podczerwieni

Dzięki oświetlaczom podczerwieni systemy pozostają również sprawne nocą.

Obsługa mobilna

Za pomocą dowolnego smartfona czy tabletu można obsługiwać system praktycznie z dowolnego miejsca.

SYSTEM TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ

Na podstawowy system telewizji dozorowej składają się takie elementy, jak:

  • kamery przemysłowe (analogowe, sieciowe lub bezprzewodowe)
  • rejestratory cyfrowe
  • dyski do archiwizacji materiałów video i audio
  • monitory do podglądu i klawiatury do obsługi systemów CCTV
  • okablowanie lub urządzenia do bezprzewodowej transmisji sygnału z kamer przemysłowych

Wybór odpowiedniego sprzętu wbrew pozorom nie jest zadaniem prostym. Należy dokładnie określić swoje potrzeby, zwracając uwagę między innymi na to, w jaki sposób urządzenia monitorujące mają być wykorzystywane. Zawsze jednak najważniejszym elementem są niewątpliwie kamery. Mogą one rejestrować obraz oraz dźwięk w różnej jakości. Klasa zastosowanej optyki wpływa na możliwości zbliżania podglądu. Należy pamiętać o tym, że kamery mogą przesyłać dane zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo.

Ogromną popularnością cieszy się dzisiaj na pewno monitoring IP. Cały system podłączony jest do lokalnej sieci LAN, ale także na przykład do routera. Dzięki temu można podglądać rejestrowany obraz nie tylko na wewnętrznych urządzeniach, monitorach lub komputerach tworzących system monitoringu CCTV. To również sprawdzanie podglądu z poziomu przeglądarki internetowej bądź specjalnej aplikacji instalowanej na komputerze lub nawet na urządzeniu mobilnym. Tym samym dostęp do obrazu na żywo można mieć w każdym miejscu na świecie – wystarczy jedynie połączenie z internetem.

 

TELEWIZJA DOZOROWA CCTV

Nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego oferują ogromne wręcz możliwości. Rozwiązania analogowe sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie monitoring przemysłowy ma mieć charakter prewencyjny, a jakość nagrywanego obrazu nie ma większego znaczenia. Nie da się jednak ukryć, że nawet najniższej klasy kamery cyfrowe w większości przypadków nagrywają obraz w wyższej rozdzielczości niż urządzenia analogowe.

Przy wyborze konkretnego rozwiązania najważniejsze są indywidualne potrzeby. Mamy ogromne doświadczenie w projektowaniu oraz montowaniu systemów CCTV. Wszystkim naszym Klientom zapewniamy wsparcie techniczne na najwyższym poziomie. Doradzamy w wyborze odpowiednich urządzeń oraz akcesoriów, a następnie realizujemy montaż telewizji przemysłowej na miejscu, trzymając się wszystkich standardów technologicznych.

Odpowiednio wykonana i skonfigurowane systemy monitoringu gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zamontujemy nowoczesny system telewizji przemysłowej zarówno w budynkach, jak i na terenach zewnętrznych. Bazujemy na nowoczesnym, najlepszym na rynku sprzęcie, który sprzedajemy w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do kontaktu.